Aktualnie jesteś: Strona główna \ Aktualności \ Z pośrednikiem warto ?
aktualności

Z pośrednikiem warto ?

Z pośrednikiem warto ?

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z USŁUG POŚREDNICTWA W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI?
 

Rynek nieruchomości wydaje się pułapką na laików. Papiery, formalności, ukryte koszty. Jak przejść przez ten okres obronną ręką? Najprostsza i najbezpieczniejsza opcja to skorzystać z pomocy wykwalifikowanych osób, – czyli pośredników.

Biura Pośrednictwa TU i TAM 
 

Korzystanie z usług Biur Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Polsce stanowi swoisty ewenement i rzadkość. Procentowy udział owych biur w sprzedażach nieruchomości, na tle krajów Europy Zachodniej nadal jest bardzo znikomy. Tam pośrednictwo jest odbierane zupełnie inaczej niż w Polsce. Zawód ten jest nazywany prestiżowym i ważnym. A w Polsce? W Polsce uchodzimy za tych, którzy to chcą „zarobić a się nie narobić.” Najlepiej jak najszybciej. Skąd tak wielka dysproporcja? Jednym z powodów może być fakt, że na Zachodzie pośrednictwo jest dużo dłużej znane, dzięki czemu przez lata ugruntowało sobie tak wysoką pozycję. Ludzie dostrzegają trudność i niedogodności tego zawodu, zdając sobie sprawę z ogromnego ryzyka i odpowiedzialności ludzi go wykonujących. Różnica tkwi także w mentalności i wychowaniu. Na zachodzie pierwszym, na co zwraca się uwagę jest efekt. W naszym kraju nadal najważniejsze jest to, że ktoś, kto daną pracę pośrednictwa wykona, będzie oczekiwał wynagrodzenia. Jednak patrząc na to chłodno i rozsądnie, warto się zastanowić, co jest dla nas ważniejsze: bezstresowe dopełnienie transakcji, czy dodatkowe koszty związane z wynagrodzeniem pośrednika.  


Podstawy pośrednictwa

Wykonywanie zawodu pośrednika nie jest łatwe. Owa trudność wiąże się przede wszystkim z przedmiotem, którym się zajmujemy. Nieruchomości często mają ogromne znaczenie dla właścicieli. Mają również bardzo wysoką wartość pieniężną. Często dużo ważniejszą od niej okazuje się wartość sentymentalna (niejednokrotnie mająca wpływ na cenę), w myśl której naszą wytyczną jest znaleźć odpowiedniego kupującego, w którego „dobre ręce” właściciel bez oporów „odda” swą z lat cenioną nieruchomość. Ważne jest, by z delikatnością i rozwagą podejmować pewne kroki.

Co powinno być najważniejsze dla osoby, która waha się, czy skorzystać z pomocy biura nieruchomości? 

ANALIZA rynku 

Szukając nieruchomości, każdy z nas chce aby była ona dokładnie taka jaką sobie wymarzyliśmy. Zwracając się do biura nieruchomości, na wstępie uzyskujemy informacje o bieżącej bazie ofert dotyczącej tego, czego poszukujemy. Pośrednicy podejmują się wszelkich starań, by odnaleźć to, czego dokładnie szukamy. Dlaczego warto? Pośrednicy po przeanalizowaniu konkretnego fragmentu rynku i odnalezieniu nieruchomości w odpowiedniej lokalizacji, spełnieniu przez nią konkretnych wymogów zewnętrznych, zwracają uwagę na jej stan prawny. Sprawdzają, czy możliwe jest jej kupno-sprzedaż, czy ma uregulowane wszelkie należności oraz czy nie istnieje choć jeden aspekt, który może zaprzepaścić ewentualne przeniesienie własności. 

BEZPIECZEŃSTWO 

Kupno, czy sprzedaż nieruchomości jest przedsięwzięciem bardzo odpowiedzialnym – dla każdej ze stron. Obie strony przy transakcji ponoszą ogromne ryzyko niepowodzenia. Zwracając się do biura pośrednictwa pojawia się okazja podzielenia się swoim doświadczeniem. Podobno to niewiedza pozbawia człowieka poczucia pewności i bezpieczeństwa, dlatego też pośrednicy są po to, by udzielić pomocy przy wszelkiego rodzaju procedurach, wytłumaczyć różnego rodzaju procesy i działania. Warty podkreślenia jest również fakt posiadania przez każdego pośrednika ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które gwarantuje osobom zamawiającym usługę naprawienie ewentualnej szkody, powstałej przy wykonywaniu czynności pośrednictwa. 

CZAS

Biuro nieruchomości nie może zagwarantować czasu, w jakim uda się sprzedać, czy zakupić wymarzoną nieruchomość. Zależy to bowiem od wielu czynników, na które pośrednicy nie mają wpływu. Jedno jest pewne: pośrednik ma większe możliwości w wyszukiwaniu oraz wystawianiu do sprzedaży przedmiotowych nieruchomości. Jest to duże udogodnienie dla klienta, który w ten sposób może zaoszczędzić swój czas. 

Faktem jest, że usługi pośrednictwa kosztują. Ale czy w dzisiejszych czasach otrzymujemy coś za darmo? Kosztów pośrednictwa nie należy traktować jako zapłatę za transakcję ale jako wynagrodzenie za uzyskany czas, bezpieczeństwo i osiągnięcie celu jakim jest wymarzona nieruchomość.

Jarochowskiego
Jarochowskiego
Powierzchnia: 120 m2 - 250 m2
Cena: 123 000 zł - 400 000 zł
Lokalizacja: Poznań \ Jeżyce
Developer: MarBud
Oaza Piątkowo
Oaza Piątkowo
Powierzchnia: 29 m2 - 103 m2
Cena: 185 000 zł - 636 000 zł
Lokalizacja: Poznań \ Piatkowo
Developer:
Osiedle Domów Energooszczędnych Passivia
Osiedle Domów Energooszczędnych Passivia
Powierzchnia: 65 m2 - 65 m2
Cena: 321 000 zł - 345 000 zł
Lokalizacja: Poznań
Developer: